Резерви донесоха трите точки на Ботев (Пд) при визитата на Арда

Ботев (Пловдив) записа много ценен успех с 2:0 при визитата си на Арда (Кърджали). "Канарчетата" стигнаха до трите точки благодарение на две от резервите си. Антоан Бароан (75) беше точен за гостите след подаване на Димитър Тонев. И двамата се появиха в игра от резервната скамейка и им трябваха само три минути, за да изработят важното попадение. В добавеното време след удар на Бароан Милен Стоев си отбеляза автогол. Арда обаче може да съжалява, че не взе нещо от двубоя. Домакините пропиляха много положения чрез Светослав Ковачев, Румен Руменов и Тонислав Йорданов. Мачът бе и официален старт на пролетния полусезон, макар и вече да се изиграха два отложени от есента двубоя.

Двубоят започна с по-активни действия на гостите от Пловдив. В 16-ата минута Ботев разви скоростна атака, при която Току подаде към Реда Рабей. Халфът на "канарчетата" стреля от движение, но твърде неточно. В 20-ата минута Давид Кики шутира високо над вратата с удар от далечна дистанция.

Арда изравни играта и на свой ред създаде няколко опасности пред вратата на Ханкич. Два удара на Тонислав Йорданов бяха блокирани, а веднъж и Пунчец пресече коварно центриране на Давид Кики. В 34-ата минута удар на Ето'о премина встрани от вратата. Три минути по-късно Рабей отправи опасен шут с левия си крак, който не бе никак далече от това да опъне мрежата на вратата зад Християн Василев.

В 42-ата минута Дилан Мертенс получи голям коридор пред себе си. Халфът на Ботев стреля от далечна дистанция, но вратарят на Арда внимаваше и парира. Веднага след това Тонислав Йорданов имаше възможност да шутира към вратата на Ботев. Изстрелът на младока обаче беше много неточен и топката излезе в аут. В края на първото полувреме Иван Тилев заложи на удар извън наказателното поле. Опитът ми беше добър, но ударът му премина над напречната греда.

Втората част започна силно за Ботев с отличен пробив на Брахими, но и негов удар покрай дясната греда. В 55-ата минута Тонислав Йорданов потърси далечния ъгъл на вратата на Ханкич, но вратарят беше заел добра позиция и улови топката в ръцете си. В 64-ата минута Давид Кики се подигра с няколко футболисти на Ботев. Той направи блестящ пробив и подаде към свободния вдясно Румен Руменов. Вместо да насочи топката към свободния ъгъл на ватата, той стреля на сантиметри покрай гредата.

Непирятен инцидент се разигра на шампионатния двубой между Арда и Ботев (Пловдив). През втората част агитката на канарчетата хвърлиха сигнална ракета на терена, която падна до капитана на домакините Иван Коконов и му изгори рамото.

Фен на Ботев Пд изгори капитана на Арда със сигнална ракета (видео)

В 72-ата минута Ханкич се намеси след удар на Светослав Ковачев от нулев ъгъл. По-малко от три минути след като се появиха в игра, в 75-ата минута, резервите Димитър Тонев и Антоан Бароан изработиха много важен гол за Ботев. Тонев подаде към своя колега в наказателното поле, а нападателят показа чудесна скорост. Стоев не беше на своето място, което позволи на Бароан да стреля и да преодолее стража Василев.

В 81-ата минута Светослав Ковачев пропусна да изравни от прекрасна позиция. Нападателят заложи на силата и в случая сгреши. В 90-ата минута отново Светльо Ковачев беше близо до гола. Младокът се обърна много добре с човек на гърба, но отново стреля в аут.

В добавеното време Антоан Бароан изработи втори гол за Ботев. След негов удар топката се отби в крака на Алекс Петков, след което и в крака на Милен Стоев, за да може накрая на да се озове във вратата за крайното 2:0.

АРДА - БОТЕВ 0:2
0:1 Антоан Бароан (75)
0:2 Милен Стоев (90+4 авт)

Стартови състави:

АРДА: 1. Християн Василев, 4. Милен Стоев, 9. Тонислав Йорданов, 17. Иван Коконов, 19. Румен Руменов, 24. Алекс Петков, 25. Давид Кики, 33. Иван Тилев, 70. Христо Иванов, 77. Илия Юруков, 81. Атанас Зехиров

БОТЕВ: 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мертенс, 8. Тодор Неделев, 9. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 15. Джеймс Ето‘о, 22. Реда Рабей, 24. Роберто Пунчец, 25. Станислав Работов;

СНИМКИ: startphoto.bg